dt. 23

gener 2018

Edició 4156 - Any X



Notícia

Així començarà la segona fase de la Lliga Nacional Catalana masculina

16 de desembre de 2017

La primera fase de la Lliga Nacional Catalana masculina ha acabat i ara els quatre millors de cada grup formaran el Grup 1 i els quatre pitjors classificats formaran el Grup 2. Recordem que els resultats dels equips que comparteixin grup s'acumulen. En aquesta segona fase els equips jugaran vuit jornades. Els quatre primers del Grup 1 jugaran el Play-off pel títol i els quatre últims del Grup 2 jugaran el Play-off pel descens.

Però compte perquè els quatre últims classificats del Grup 1 i els quatre primers classificats del Grup 2 s'enfrontaran en una eliminatòria a doble partit en un mateix cap de setmana. Els quatre vencedors s'uniran al play-off pel títol i els quatre perdedors s'uniran al play-off per evitar el descens.

Els enfrontaments d'aquesta repesca es faran segons la posició final de la segona fase:

4t Grup 2 contra 5è Grup 1
3r Grup 2 contra 6è Grup 1
2n Grup 2 contra 7è Grup 1
1r Grup 2 contra 8è Grup 1

Tots els partits de tornada seran a la pista dels equips del Grup 1.

GRUP 1

Equips participants: Manlleu B (A), Sentmenat (A), Lleida B (A), Barcelona B (A), Folgueroles (B), GEiEG (B), Caldes B (B) i Congrés (B)

Resultats acumulats de la primera fase:

Manlleu B – Lleida B 7-3
Lleida B – Manlleu B 4-2
Sentmenat – Manlleu B 4-3
Manlleu B – Sentmenat 5-3
Manlleu B – Barcelona B 3-1
Barcelona B - Manlleu B 2-3
Lleida B – Sentmenat 2-5
Sentmenat – Lleida B 3-2
Barcelona B – Sentmenat 6-3
Sentmenat – Barcelona B 3-0
Lleida B – Barcelona B 6-3
Barcelona B – Lleida B 1-5

Folgueroles – Congrés 1-2
Congrés – Folgueroles 4-5
GEiEG – Folgueroles 4-4
Folgueroles – GEiEG 3-3
Caldes B – Folgueroles 1-3
Folgueroles – Caldes B 3-3
GEiEG – Caldes B 3-3
Caldes B – GEiEG 2-1
GEiEG – Congrés 5-0
Congrés – GEiEG 7-2
Congrés – Caldes B 3-2
Caldes B – Congrés 3-2

Classificació inicial d'aquesta segona fase

MANLL 6 4 0 2 23 17 12
SENTM 6 4 0 2 21 18 12
FOLGU 6 2 3 1 19 17 9
LLEIDA 6 3 0 3 22 21 9
CONGR 6 3 0 3 18 18 9
CALDE 6 2 2 2 15 16 8
GEiEG 6 1 3 2 18 19 6
BARCE 6 1 0 5 13 23 3

GRUP 2

Participants: Piera (A), Noia B (A), Arenys B (A), Olot (A), Vila-seca (B), Tona (B), Igualada B (B) i Capellades (B)

Resultats acumulats de la primera fase:

Piera – Noia B 3-3
Noia B – Piera 3-2
Piera – Arenys B 2-3
Arenys B – Piera 1-4
Piera – Olot 3-0
Olot – Piera 3-4
Noia B – Arenys B 4-3
Arenys B – Noia B 3-3
Noia B – Olot 1-3
Olot – Noia B 6-2
Olot – Arenys B 4-2
Arenys B – Olot 6-5

Igualada B – Vila-seca 6-5
Vila-seca – Igualada B 5-3
Capellades – Igualada 3-6
Igualada B – Capellades B 3-3
Vila-seca – Tona 6-5
Tona – Vila-seca 7-5
Capellades – Tona 7-3
Tona – Capellades 3-5
Tona – Igualada B 2-1
Igualada B – Tona 0-2
Vila-seca – Capellades 6-3
Capellades – Vila-seca 3-5

Classificació inicial d'aquesta segona fase

VILA 6 4 0 2 32 27 12
PIER 6 3 1 2 18 13 10
OLOT 6 3 0 3 21 18 9
TONA 6 3 0 3 22 24 9
NOIA 6 2 2 2 16 20 8
IGUA 6 2 1 3 21 20 7
AREN 6 2 1 3 18 22 7
CAPE 6 2 1 3 24 26 7

  • Font: OKCAT

okcat.cat - ok@okcat.cat - v. 3.6 beta