dg. 22

octubre 2017

Edició 4063 - Any X



Notícia

La Lliga Catalana ja tÚ calendari i es disputarÓ del 8 al 24 de setembre

27 de juliol de 2017

Els tretze equips catalans de l'OK Lliga mÚs el PAS Alcoi, de la Comunitat Valenciana, participaran en la Lliga Catalana, organitzada conjuntament per la Federaciˇ Catalana de Patinatge i l'Associaciˇ de Clubs d'Hoquei Patins (ACHP).

La competiciˇ, que s'iniciarÓ el 8 de setembre i servirÓ perquŔ els equips arrenquin amb forša la temporada, es va recuperar ara fa dos anys amb l'esperit de ser la continuadora de l'antiga Lliga Catalana, celebrada entre 1989 i 1998. El Reus Deportiu La Fira, que la passada temporada va derrotar el Moritz Vendrell a la final disputada a Igualada, n'Ús l'actual campiˇ.

PALMAR╚S DE LA LLIGA CATALANA

TEMPORADA 89/90: CE Noia
TEMPORADA 90/91: CP VoltregÓ
TEMPORADA 91/92: Igualada HC
TEMPORADA 92/93: Igualada HC
TEMPORADA 93/94: Igualada HC
TEMPORADA 94/95: FC Barcelona
TEMPORADA 95/96: FC Barcelona
TEMPORADA 96/97: FC Barcelona
TEMPORADA 97/98: FC Barcelona
TEMPORADA 98/99: Igualada HC
TEMPORADA 15/16: Moritz Vendrell
TEMPORADA 16/17: Reus Deportiu La Fira

Els 14 equips participants han quedat enquadrats en quatre grups segons la seva classificaciˇ de la temporada passada. Els dos primers de cada grup jugaran els quarts de final a partit ˙nic el 19 de setembre. Els quatre guanyadors es classificaran per a la fase final, que se celebrarÓ els dies 23 i 24 de setembre en una seu encara per decidir.

La primera fase de la competiciˇ consta de dos grups de tres equips (A i B) i dos de quatre (C i D). El calendari de la competiciˇ, elaborat en una reuniˇ de l'ACHP, serÓ el segŘent:

GRUP A

Barša Lassa - ICG Software Lleida (8 de setemre)
ICG Software Lleida - PAS Alcoy (12 de setembre)
FC Barcelona Lassa - PAS Alcoy (15 de setembre)

GRUP B

Reus Deportiu La Fira - Recam LÓser Caldes (8 de setembre)
Recam LÓser Caldes - Noia Freixenet (12 de setembre)
Noia Freixenet - Reus Deportiu La Fira (15 de setembre)

GRUP C

Vic - Arenys de Munt (8 de setembre)
Igualada Hoquei Club - Lloret Vila Esportiva (8 de setembre)
Arenys de Munt - Igualada Hoquei Club (12 de setembre)
Vic - Lloret Vila Esportiva (12 de setembre)
Igualada Hoquei Club - Vic (15 de setembre)
Lloret Vila Esportiva - Arenys de Munt (15 de setembre)

GRUP D

VoltregÓ - Corredor Matˇ Palafurgell (8 de setembre)
Moritz Vendrell - Citylift Girona (8 de setembre)
Corredor Matˇ Palafurgell - Moritz Vendrell (12 de setembre)
VoltregÓ - Citylift Girona (12 de setembre)
Moritz Vendrell - VoltregÓ (15 de setembre)
Citylift Girona - Corredor Matˇ Palafurgell (15 de setembre)

QUARTS DE FINAL (19 de setembre)

1r GRUP A - 2n GRUP D (partit 1)
1r GRUP D - 2n GRUP A (partit 2)
1r GRUP B - 2n GRUP C (partit 3)
1r GRUP C - 2n GRUP B (partit 4)

SEMIFINALS (23 de setembre)

Guanyador partit 1 - Guanyador partit 4
Guanyador partit 2 - Guanyador partit 3

FINAL 24 de setembre)

  • Font: Web FCP

okcat.cat - ok@okcat.cat - v. 3.6 beta